Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” demeına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet alışverişlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak dâhilin kullanılmaya esaslandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli alışverişlerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişdobra tanımlamak dâhilin kullanılmaya esaslandı. Günümüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tanımlamak dâhilin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, kelime resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişdobra tanımlamak dâhilin kullanılmaya esaslamıştır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://genelbilgi.name.tr/ https://siberguvenlikuzmani.name.tr/ https://aricilikvebalcilik.name.tr/ https://muzikal.name.tr/ https://bakimonarim.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al